Letní příprava 2019 ve Starém Městě pod Sněžníkem a v polském OC Cetniewo

JK Olomouc se společně s klubem TS Gwardia Opole zapojil v létě do dvou společných soustředění, a to ve Starém Městě pod Sněžníkem na území České republiky a v polském městě Cetniewo v tamějším olympijském centru. V rámci soustředění v Polsku došlo ke zkrácení délky pobytu ze 14 dní na 12 dní. Důvodem bylo zahájení nového školního roku pro středoškolské sportovce. V rámci zkvalitnění vedení tréninků se soustředění v Cetniewu zúčastnil i Takafumi Maruyama, známý japonský trenér.

Zajímavostí v rámci soustředění v Polsku bylo setkání s dětmi a trenéry z Opavy, kteří zde měli společný tábor s názvem ,,Sportovní tábor s olympioniky“. Děti se tak mohly seznámit s olympijskými medailisty, třeba i v kategoriích řecko-římský zápas či šerm. Byť se nejednalo o judisty, byli v rámci iniciativy našeho klubu pozváni na trénink, což byla cenná zkušenost pro všechny zúčastněné. Sportovním cílem byla příprava na podzimní mistrovství republiky, světové poháry dorostenců a mistrovství Evropy a světa v kategorii juniorů.