Máme Mistryni Evropy! Renata Zachová to zase dokázala!

Není to ještě ani 24 hodin, co se naše závodnice Renata Zachová stala novopečenou Mistryní Evropy do 21 let. Soutěž proběhla v chorvatské Poreči a Renata nastoupila v kategorii do 63 kilogramů jako čtvrtá nasazená judistka.

Po bojích s čelními evropskými reprezentkami se ve finále utkala s kosovskou závodnicí Laurou Fazliu. S o půl hlavy vyšší rivalkou vedla souboj až do prodloužení, kde v první minutě rozhodla klekaná Seoi nage!

Pro české judo je to obrovský úspěch. Zlatým medailistou této juniorské soutěže byl naposled Lukáš Krplálek v roce 2008. Hodnotu na výhře přidává i porážka Kosovanky Laury Fazliu, která přesně před rokem doslova vyfoukla naší reprezentantce bronzovou pozici na Mistrovství světa!

Takový počin hodnotí Renatin osobní coach Jirka Štěpán jedním, ale za to všeříkajícím slovem: ,,Trpělivost!“

Nutno si však uvědomit, že za takovým výsledkem stojí práce širokého týmu lidí, jako jsou trenéři, sparringové, fyzioterapeuti, lékaři, sponzoři a velké množství podporujících přátel. A jak že se k samotnému vítězství staví sama medailistka?

,,Je to úplně úžasné, i když mi to asi ještě úplně nedochází. Pracovali jsme pro to opravdu dlouho a tvrdě. Konečně jsme to dokázali. Byl to úplně ten nejlepší pocit, pro který prostě stojí za to bojovat!“

Děkujeme všem partnerům:
Statutární město Olomouc
Olomoucký kraj
Ministerstvo školství, tělovýchovy a mládeže
CZ/PL: Judo integruje
Fakulta tělesné kultury UP
Victoria VSC
Partners finanční skupina
AlbaWaste