Judo Klub Olomouc získal v prestižní anketě Judist(k)a roku ocenění za světové výkony v letošní sezóně

Na třiadvacet odborníků a novinářů hodnotilo úspěchy českých sportovců v prestižní anketě Judista roku. Do hanácké metropole tak míří celkem čtyři plakety za odvedené výkony na evropských a světových soutěžích pro sportovce Judo Klubu Olomouc.  

V kategorii seniorů se na stříbrné pozici umístil olomoucký závodník David Klammert, a to v závěsu za čtrnáct let úřadujícím Lukášem Krpálkem. Ke Klammertově výsledku jistě dopomohl i zlomový bronz na světovém Grand Slamu v Antalyi, který mu naplno otevřel dveře k účasti na Letních olympijských hrách v Tokiu.

Bronzovou judistkou roku se stala Renata Zachová. Na rozdíl od Klammerta, který trénuje v Praze jako součást mužského národního týmu, soustřeďuje Zachová svůj tréninkový proces do Olomouce, kde jí dle jejich slov vyhovují podmínky nejvíce. Pro velmi hodnotný výsledek si naše závodnice dokráčela až letos v září kvůli půl roku trvajícím zraněním. V rámci podzimní světové soutěže Grand Prix v Tel Avivu se naše závodnice probojovala až cenné bronzové medaili. V závěru sezóny se pak značně přiblížila stupňům vítězů na o řád vyšších a prestiž oplývajících Grand Slamech v Paříži a v Baku. 

Cenné kovy z evropských a světových pohárů, či dokonce Mistrovství Evropy, přiváželi olomoučtí sportovci i v nižších věkových kategoriích, a to s nadějeplnou pravidelností. Ocenění dorostenci roku na druhém a třetím místě Tomáš Raška a František Lhotzký jsou jasným důkazem toho, že tvrdý trénink, správná životospráva a kvalitní odpočinek plodí to nejsladší ovoce. 

,,Nadřeli jsme se, a to i ve ztížených podmínkách jarních a podzimních vln pandemie. Chtěli bychom poděkovat hlavně našim partnerům městu Olomouci, Olomouckému kraji, Národní sportovní agentuře, Fakultě tělesné kultury UP a Gymnáziu Čajkovského za dlouhodobou podporu činnosti našeho klubu,“ říká šéftrenér klub Jiří Štěpán.