Skoro to cinklo! Renata Zachová excelovala na Grand Slamu v Abu Dhabí

Trpělivost růže přináši. Své o tom ví i Renata Zachová, které o víkendu jen o kousek utekla medaile ze světového seniorského Grand Slamu v Abud Dhabí. Poolem A v kategorii do 63 kg Renata projela jako nůž namazaný máslem a eleganttně dokráčela až k boji o třetí místo.

Jako nasazená závodníce získala Renata Zachová volný los do druhého kola, a proto nastoupila až zde proti Australance Maeve Cougland. Ve druhé minutě prodloužení se obě závodnice dostaly do boje na zem, kde Zachová jednoznačně dominovala. Z nasazeného škrcení se nakonec vyklubalo pevné držení, což Zachovou posunulo do čtvrtfinále. Ve třetí minutě třetího kola Zachová ukázala, jak dobře v tento den cítí formu. Dravost zápasu a čisté wazari na chvat Seoinage byli klíčovými momenty pro výhru celých vyřazovacích kol a postupu do semifinále.

Zde však naše závodnice dostala stopku. Nízká Seoinage rivalky z Holandska ve třetí minutě základního čau zapříčinila jasný ippon a česká reprezentantka se posunula do boje o bronzovou medaili. Rozhodující zápas s Brazilkou Ketleyn Quadros byl dlouhý a vyrovnaný. Skóre formou hodu, držení, škrcení nebo páčení nepadlo ani na jedné straně. Renata se nedokázala prodrat přes soupeřčinu obranu a po dlouhých šesti minutách zápasů obdržela třetí trestný bod za nedostatečnou aktivitu. Bronzovou medaili z prestižní soutěže v Abu Dhabí tak dostal někdo jiný a všichni víme jediné — ono to cinkne, jen je potřeba vydržet!